14. ledna 2026 –– technika –– Ondřej Krynek
V roce 2022 představila česká automobilka Škoda Auto koncept svého největšího plánovaného vozu Vision 7S, který měl mít sedadla až pro sedm lidí. Nyní dostal vůz oficiální jméno Škoda Peaq a ukazuje se na prvních stále trochu maskovaných fotografiích. Čistě elektrický vůz vychází z konceptu Vision 7S má jiná zrcátka, jinou masku, silnější sloupky, jiné světlomety a mnoho jiných detailů. Oficiálně bude představena v létě 2026.
„Studií Vision 7S jsme pro značku Škoda otevřeli zcela nové obzory s jasnou představou o jejím dalším směřování. Ukázali jsme nový designový jazyk a dále zdokonalili identitu našich produktů. Nyní tento inovativní koncept vozidla uvádíme do života. Nová vlajková loď posouvá hodnoty značky, jako je prostornost a praktičnost, na zcela novou úroveň. Ode dneška už má naše vize elektrické budoucnosti značky Škoda i své hrdé jméno: Peaq – vyjadřující jeho postavení na vrcholu modelové palety značky Škoda,“ říká Martin Jahn ze Škoda Auto.
„Nový plně elektrický 7místný model ponese název Peaq, který v anglickém jazyce podtrhuje jeho postavení na vrcholu modelové palety značky Škoda. Nový model Peaq je navržen s důrazem na dobře známé a zákazníky oceňované hodnoty značky – prostornost, praktičnost a komfort. Sedm míst v interiéru osloví rodiny i všechny, kteří chtějí kombinovat práci, volný čas a cestování. Peaq, jenž tvoří další milník rozšiřující se nabídky elektromobilů Škoda, byl navržen pro maximální uživatelskou přívětivost a v duchu promyšlených řešení Simply Clever,“ dodávají zástupci automobilky.
Čtěte související článek na DesignMag.cz
Škoda Auto představila studii Vision 7S se zcela novým designérským jazykem
Čtěte další články na téma auto
Foto a zdroj: Škoda Auto




















































